КДНЗ № 324 "Білочка" Київський район м.Донецька

 
; hotlog_r=

Наш дитячий садок

 

      Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненим,

найдорожчим, що є в житті, - з людиною.

Від нас ,від нашого вміння, майстерності,

мистецтва, мудрості залежить її життя,

здоров'я,розум, характер,воля, 

громадське й інтелектуальне обличчя,

її місце і роль в житті, її щастя.

                                           В.О.Сухомлинський

 

 

Основні завдання та напрямки дошкільного закладу №324 для дітей із порушеннями зору є:
Лікувально – відновлювальна робота;
Корекційно – компенсаторна робота з дітьми з вадами зору;
Формування життєвої компетентності дошкільника, підготовка дітей з вадами зору до навчання у школі.;

 

Основною метою діяльності дошкільного закладу є виховання здорової, гармонійно розвиненої особис­тості, запобігання розладам фізичного і психічного розвитку та їх корекція, підготовка дошкільнят до на­вчання в загальноосвітній школі та інтеграція дітей у суспільство шляхом застосування інклюзивної освіти.
     Колектив закладу  у 2012-2013 році поглиблено працював над розв’язанням проблемного питання: збереження та зміцнення фізичного, психічного, со­ціального і духовного здоров'я дітей із порушеннями зору шляхом поєднання медичних засобів, опти­мальної системи педагогічних впливів, соціально- психологічної реабілітації та співпраці з батьками, взаємодії суспільного і родинного виховання.
Пріоритетні напрями роботи - організаційно-педагогічний, лікувально-відновлювальний, корекційно- розвивальний, освітньо-виховний — спрямовані на реалізацію таких завдань:
-     відтворення первинно порушених зорових функ­цій;
-     розвиток пізнавальних можливостей зорового аналізатора;
-     забезпечення всебічного розвитку розумових і фізичних здібностей дошкільнят;
 -     запобігання виникненню вторинних порушень;
-     формування компенсаторних способів сприйнят­тя, підготовка дітей до успішного навчання в умо­вах інклюзивної освіти в загальноосвітній школі.
Успішна  організація  корекційно - реабілітаційної  роботи, визначає певну систему напрямків цієї діяльності та  сприяє мобілізації внутрішнього потенціалу дитини. Тому велика увага приділяється  збагаченню розвивального середовища та  комплексу  психолого-педагогічних, ергономічних та естетичних умов, що забезпечують організацію  життєдіяльності дитини.  Оформлення групових приміщень  спрямовано на ефективні шляхи активізації пізнавальної діяльності дітей із порушеннями зору  на розвиток їх зорового сприймання, є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам.